PRETHODNE GODINE 1  ::  PRETHODNE GODINE 2  ::  PRETHODNE GODINE 3>  ::  PRETHODNE GODINE 4

Projekt UNICEF-a"Škole za Afriku"
Škola je obrazovna, ali i odgojna ustanova. Kako najbolje odgajati/učiti nove naraštaje brizi o drugom nego kroz humanitarne aktivnosti. Kroz samo djelovanje najbolje se uči.
Naša škola se kroz svoj rad uključivala u različite humanitarne akcije. Većinom su to bile aktivnosti lokalnog karaktera. Od školske godine 2009/10. uključili smo se u suradnju s UNICEF-om u projektu Škole za Afriku.
Kroz njega djeca uče o zemljama Afrike, njihovim običajima, jezicima, različitim načinima življenja, ali i o tome da u svijetu još uvijek ima jako siromašnih i da sva djeca ne mogu lako ići u školu.
(pogledajte aktivnosti učenika u prošloj školskoj godini klikom na fotografiju iznad)
I tako smo već 2011. za svoj rad dobili nagradu za humanost u organizaciji „Plavog telefona“, „Ni pet ni šest“. Bili smo pozvani i na Interliber 2013. gdje je bio UNICEF-ov šator. Tada smo se družili sa tadašnjim predsjednikom Ivom Josipovićem. Cilj aktivnosti je prikupljanje novčanih sredstava koja se uplaćuju na račun UNICEF-a za pomoć pri školovanju djece u Africi. Na početku školske godine učenike se upoznaje o ostvarenom i o planovima za tekuću školsku godinu. Učenici jedni drugima prezentiraju o projektu, sudjeluju u izradi predmeta koji se prigodno prodaju, prate uplate i razvijaju dobar osjećaj činjenja dobrog. Kroz sve te aktivnosti uče o vrijednosti novca, kako se do njega dolazi i što se za njega dobije. Tako još jače razvijaju senzibilitet za pružanje pomoći i ukjljučuju se i u druge aktivnost sličnog karaktera.
Do sada smo uplatili:
2009./2010. – 3.585,95 kn
2010./2011. – 4.368,74 kn
2011./2012. - 1.672,40 kn
2012./2013. – 1.143,55 kn
2013./2014. – 1.027,50 kn
2014./2015. - 1.800,00 kn
UKUPNO: 13.598,14 kn
Naša suradnja s UNICEF-om ide i dalje, a naša humanost se razvija i raste, jer pomažući drugom pomažemo i sebi biti što boljim čovjekom. Hvala vam na plemenitosti i dobroti koju ste pokazali gledajući srcem!
Koordinatorice:
Nevenka Dimač, Eleonora Juriša Lerotić i Ivana Pijerobon Šikman

Više o UNICEF-ovom projektu "ŠkoLe za Afriku možete saznati na slijedećim web stranicama:
LINK 1
LINK 2
ili možete na svoje računalo preuzeti službeni dokument u pdf formatu.