MALA RADIONICA FILATELIJE 1
mfr
Kraj siječnja i početak veljače obilježile su tri radionice za prvašiće boravkaše.
Gospođa Željka i gospodin Ivan Librić bili su naši gosti predavači u 1.a, 1.b i 1.c razredu. Oboje su veliki zaljubljenici u filateliju. Dio svoje "zaljubljenosti" željeli su prenijeti i nama. U tome su u potpunosti uspjeli.
O čemu smo razgovarali?
1. O povijesti pisma
2. O povijesti marke
3. O povijesti "putovanja" pisama
4. Kako pročitati marku?
5. Kako prepoznati marku iz Engleske?
I još mnogo, mnogo toga.
Napisali smo razglednice. Naučili kako pravilno zalijepiti poštansku marku i svoje razglednice ubacili u najbliži poštanski sandučić.
Za kraj druženja gospođa Željka i gospodin Ivan svakom učeniku poklonili su mali filatelistički album s tri marke.
Kao mali filatelist od nekuda se mora započeti, zar ne?

MALA RADIONICA FILATELIJE 2
mfr2
(klikni na fotografiju za web album)
19.03.2015. održane su dvije radionice Male škole filatelije u 2.a,b i 2.c/3.c produženog boravka.
Gospođa Željka i gospodin Ivan Librić bili su nam predavači o filateliji. Svoju ljubav prema poštanskim markama uspjeli su prenijeti na nas. Saznali smo sve o: povijesti pisma i njegovom prenošenju kroz prošlost, povijesti poštanskih maraka, te što sve možemo pročitati na markama.
Svakako najzanimljivije nam je bilo pisanje razglednica svojim prijateljima i rođacima.Nakon što smo ih napisali naučili smo kako pravilno zalijepiti poštansku marku i svoje razglednice ubacili u poštanski sandučić nama najbliže pošte u Ulici Dragutina Golika.
Za kraj druženja gospođa Željka i gospodin Ivan svakom su učeniku darovali mali filatelistički album s tri marke. Albumima su se također obradovale i učiteljice Ivona i Nevenka.
Kao malim filatelistima to je bilo pravo blago za početak i neopisivo novo iskustvo.
Veliko hvala gospođi Željki i gospodinu Ivanu. Veselimo se novoj radionici u kojoj ćemo naučiti "kupati" marke.
Učenici 2.a,b i 2.c/3.c produženog boravka i učiteljice Ivona i Nevenka