MALI VATROGASCI

Dobrovoljno vatrogasno društvo Trešnjevka već treću školsku godinu u OŠ Voltino provodi izvanškolsku aktivnost "Mali vatrogasci" kojom učenice i učenike naše škole iz razredne nastave upoznaje s opasnostima od požara, preventivnim djelovanjem protiv požara te ih priprema za ekipna natjecanja djece i mladeži u organizaciji Vatrogasne zajednice grada Zagreba. U OŠ Voltino je u sastavu Mladih vatrogasaca ukupno 65 učenica i učenika koji su pohađali predavanja sa temama protupožarne zastave.

Ove školske godine se za djecu i mladež Kviz natjecanje organiziralo u tri kategorije: od 6 do 10 godina - 3 ekipe,od 10 do 14 godina - 1 ekipa,od 14 do 18 godina – nismo imali ekipu.

Na natjecanju je nastupilo 97 ekipa sa ukupno 582 natjecatelja. Iako naši mali vatrogasci nisu osvojili pehare, osjetili su natjecateljski duh i dobro se zabavili.
Hvala svim natjecateljima na sudjelovanju te roditeljima koji su bili suglasni za uključivanje svog djeteta u ovu korisnu aktivnost i podržavali nas u tome.