POSJET MUZEJU MIMARA - VREMEPLOV DJEČJE IGRE
Jednog lijepog jesenskog sunčanog dana zaputili su se učenici OŠ Voltino u centar grada, naši dragi mali prvašići, 1.A i 1.C razred, te naši veliki četvrtaši, 4.B, kako bi mogli sudjelovati na jako zanimljivim radionicama.

11.11.2015., u Muzeju Mimara učenice i učenici su bili gosti na "Radionici zapadnoafričkog ritma" (upoznavanje djembe) koje im je priredila udruga za kulturnu suradnju i promicanje afričke kulture.
Naučili su kako bubnjeve, tj.djembe svirati, naučili su afričke plesove plesati, i naučili su na zapadnoafričkom jeziku do 4 brojati!
12.11.2015. 4.b je sudjelovao na radionici "Igre –jeux" (dječje igre i pjesme, dječji crtani film), koje im je priredio Francuski institut, Francuska Alijansa.
Pokoju riječ na francuskom su naučili, no najvažnije je da su se dobro zabavili!

Uz sve to su još i trenutni postav Muzeja Mimara razgledali, te sudjelovali na izložbi "Vremeplov dječje igre", koje je organiziralo Savez društava Naša djeca.

Zahvaljujemo svima koji su se taj dan potrudili kako bi nas novim znanjima obogatili!