Obilježili smo Hrvatski olimpijski dan
(klikni na sliku za povećanje iste)

Hrvatski olimpijski dan posvećen je datumu utemeljenja HOO-a, 10. rujna, čiji je cilj potaknuti građane svih dobnih skupina na aktivno bavljenje sportom. Hrvatski olimpijski dan je jedinstveni naziv za nacionalnu sportsku maniestaciju koja se obilježava 10. rujna, na dan osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbora, koji ove godine slavi 23. godišnjicu postojanja.

Programom se podjednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, društva sportske rekreacije i dr. Vanjska poveznica ove tradicionalne maniestacije je bijela majica kao "zastava prijateljstva". Bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol.

U četvrtak 10.09.2015 i naša škola je sudjelovala na obilježavanju Hrvatskog olimpijskog dana milenijskom fotografijom.

Olimpijski dan su također obilježili i učenici razredne nastave, a kako je to izgledalo možete vidjeti ako kliknete na fotografiju ispod ovog teksta.

naslovna04