Praktični rad sekcija žabe u nastavi biologije

Što su vodozemci? Kako žive? Kako se preobraze? Koliko ih ima? Smijemo ih loviti? Zašto su zaštićeni?... To su pitanja na koja je vrijedno odgovarao student PMF-a, Ivan Šapina, za naše učenike sedmih (7.a/b/c) razreda u sklopu nastave biologije 18.03.2016.

Nakon toga je slijedilo seciranje žabe kao obrazovno vrijedno iskustvo zahvaljujući kojem smo mogli dobro vidjeti njene unutarnje organe. Na taj smo način bolje shvatili kako žaba funkcionira. U praktičnom radu sekcije žabe sudjelovale su i Ana Petrović te Marijana Petrić, također studentice PMF-a, članice Udruge studenata biologije BIUS PMF, Zagreb - Sekcija za anatomiju, morfologiju i prepariranje.

Praktični rad sekciju žabe fotografijama je popratila studentica PMF-a Ksenija Hocenski (Udruga BIUS, PMF Zagreb, Sekcija BIOFOTO). Hvala Udruzi studenata BIUS na tom lijepom i vrijednom iskustvu. I učenicima OŠ Voltino koji su u tome rado sudjelovali.

Priredila: Iva Jurišić Uravić, prof. biologije