NA RADIONICI U KNJIŽNICI VOLTINO
1.3. učenici drugih razreda posjetili su Knjižnicu Voltino. Tamo su sudjelovali na radionici koju su organizirali edukatori - volonteri iz Gradskog skloništa za nezbrinute životinje Dumovec.

Učenici su se upoznali s kujicom Sisi koja je bila napuštena i odbačena a sada živi u Dumovcu. Edukatorica Petra je prikazala film o Dumovcu, te odigrala s učenicima kviz.

Naši drugaši su naučili kako pravilno prilaziti psu, kako se brinuti o psima i zašto udomiti psa iz skloništa za napuštene životinje. Druženje je proteklo u vedrom i veselom raspoloženju i svi su htjeli pomaziti Sisi koja je mahala repićem i veselila se. Edukatorica je rekla da je u prošlom mjesecu bilo 105 udomljavanja što je i rekord za Dumovec.

Učenici su dobili kalendar i zahvalnicu. A svi se nadamo da će se druženje nastaviti jer smo i najavili posjet Gradskom skoloništu Dumovec.
Učiteljice Sanja, Jasminka i Mireta