DAN I NOĆ BIOLOGIJE
Učenici osmih razreda su i ove godine prisustvovali na manifestaciji Noć biologije, 7. travnja 2017., u pratnji učiteljice Ive Juršić Uravić, u sklopu dodatne nastave iz biologije.

Posjetili su zgradu Biološkog odsjeka na Marulićevom trgu te prisustvovali raznim radionicama:
Kako se proučvaju biljni ostaci na arheološkim lokalitetima?, Kako pH utječe na rast biljaka?, Živi primjerci mahovina pod lupom i mikroskopom, Komparativni prikaz različitih vrsta mahovina.

Na kraju su obišli Botanički vrt te sve obilježili fotografijama koje možete pogledati u našoj fotogaleriji.

Bilo je čarobno i inspirativno, hvala PMF-u na organizaciji ove manifestacije!

U sklopu projekta "Noć biologije", učenici 2.a i 2. b razreda posjetili su Prirodoslovno –matematički fakultet.

Vidjeli smo model košnice. Družili smo se s daždevnjakom, žabama i paucima. Bila je tu i jedna preparirana bjelouška.

Da je izreka "Kad si gladan nisi svoj" točna, dokazali smo tako što smo jeli kukce s čokoladom.

Svidjele su nam se biljke mesožderke. Na kraju smo se uključili u radionicu "Tri, dva, jedan, pecaj" i okušali se u vještini pecanja. Posjet smo završili igrom "Lov na blago" u kojoj smo upoznali biljke i životinje koje žive u Jadranskom moru.

Da je bilo zanimljivo i poučno, uvjerit ćete se i sami kad pogledate naše fotografije.

Učiteljice Nevenka, Jasminka i Sanja