O ORALNOM ZDRAVLJU
U sklopu projekta Škola vedrine, sporta, znanja i kulture učenici 1. b proveli su istraživanje o oralnom zdravlju.

Nesebičnu pomoć u istraživanju pružili su nam tata Sanjin Palavra (doktor stomatologije) i mama Lana Rubinić (zubna tehničarka). U srijedu, 29.3.2017. upriličili su interaktivnu radionicu o oralnom zdravlju. Upoznali su učenike s razvojem zuba, načinima čuvanja zdravlja usne šupljine i što učiniti kada se na zubiću pokaže smeđa, crna ili crvena mrlja. Kako bi učenicima približili svoj posao pripremili su pribor i prvašiće unaprijedili u male stomatologe.

Svaki učenik dobio je gipsani model donje čeljusti u kojoj su bile vidljive aktivnosti Grica i Greca. Pomoću stomatoloških instrumenata – ogledalca, sonde i instrumenta koji se popularno naziva 5-6 uklonili su karijese i zub zatvorili ispunom (ovaj put od glinamola).

Naporan stomatološki rad bio je nagrađen prigodnim poklonima – pastom za zube i atraktivnim stomatološkim pregledom uz pomoć kamere. Doktor Palavra svakom je učeniku pokazao njegovu trajnu "šesticu" na zaslonu računala i pohvalio uložen trud u održavanju oralnog zdravlja.