Spielen wir Mathematik auf Deutsch!

U svibnju 2021. godine održali smo radionice s petašima i šestašima, a ove školske godine održali smo prigodnu božićnu radionicu u 6.a.

Učenicima su predstavljene tri aktivnosti: crtanje ukrasa za bor (dane su im upute na njemačkom jeziku koje su uključivale primjenu znanja o karakterističnim točkama trokuta), matematički računi s cijelim brojevima (uključivali su apsolutnu vrijednost, pojam suprotnog broja, više računskih radnji u kojima su dane i zagrade) koje su djeca morala točno provesti i pročitati na oba jezika uz mogućnost korištenja interneta, a zadnja je aktivnost bila interaktivna potraga za blagom u sklopu koje su učenici morali slijediti upute na njemačkom te u prostoru škole tražiti i točno izbrojati određene božićne ukrase.

Za učenike smo pripremili online aktivnosti u Teamsima koje mogu provesti tijekom ljetnih praznika kako bi uz igru ponovili gradivo i osvojili prigodne nagrade koje će najuspješnijima biti uručene početkom rujna.

Zadatke za rad možete pronaći lijevo od ovoga teksta