MEĐUNARODNA EKO ŠKOLA
  EKO-INDEX  ::

POSJETILI SMO PARK PRIRODE ŽUMBERAK

22. listopada sedmi razredi naše škole imali su izvanučioničnu nastavu u Parku prirode Žumberak.
Neprocjenjiva vrijednost žumberačkoga kraja, osim u njegovim očuvanim prirodnim ljepotama, leži i u bogatom kulturnom nasljeđu što su ga stvarale brojne generacije njegovih stanovnika živeći u skladnom odnosu s prirodom.
Na Stazi kneževa upoznali smo se s jednim dijelom žumberačke prošlosti. Deset točaka na stazi upozoravaju na mjesta osobitog kulturnog i prirodnog značaja u okolici Budinjaka. Pretpovijesno naselje s grobljem u Budinjaku, groblje iz rimskoga doba u Brateljima, travnjaci, lokva i kamen star milijune godina, tek su dio bogatstva koje su nas očekivali u šetnji poučnom stazom.
Kratki pregled posjeta zabilježili smo na fotografijama koje možete pogledati tako da kliknete na fotografiju iznad.

Više o Parku prirode Žumberak možete saznati ovdje.