NAŠA ŠKOLA U PROJEKTU "ŠKOLE ZA AFRIKU"

Osnovna škola „Voltino“ se i ove godine uključila u projekt „Škole za Afriku“. Marljive ručice naših učenika, roditelja, baka i učiteljica svakoga su utorka izađivale različite ukrasne i uporabne predmete koje su učenici kasnije prodavali na priredbama prigodom Dana kruha i Svetog Nikole. Također, učenici nižih i viših razreda u svojim su kasicama svakodnevno prikupljali sredstva za školovanje djece u Africi.
Prodajom magneta, anđela, patuljaka, božićnih ukrasa, papirnatog cvijeća i ostalih ručno izrađenih predmeta, kao i individualnim donacijama učenika, škola je prikupila znatna financijska sredstva (do 14.12.2010. – 2617,70 kn) koja su odmah bila uplaćena na račun UNICEF-a u Hrvatskoj. Na taj je način škola pomogla onima kojima je pomoć zaista vrlo potrebna, djeci školske dobi iz siromašne Etiopije.
Klikom miša na ovaj link pogledajte kako se sve to odvijalo. I od srca zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u projektu!

Više o UNICEF-ovom projektu "ŠkoLe za Afriku možete saznati na slijedećim web stranicama:
LINK 1
LINK 2
ili možete na svoje računalo preuzeti službeni dokument u pdf formatu.