10 GODINA DJELOVANJA GLAGOLJAŠA OŠ VOLTINO
Otvorena vrata zagrebačke glagoljaške riznice 2017. održala su se od 25.10 – 28.10.2017. na više lokacija u Zagrebu – Gliptoteka HAZU, OŠ Voltino, Matica hrvatska (Knjižnica HAZU, Zagrebačka katedarala, Gliptoteka HAZU) i OŠ Frana Krste Frankopana.

26.10.2017. Trešnjevački glagoljaši OŠ Voltino organizirali su u svojoj školi VEČER GLAGOLJAŠA i proslavili sa svojim glagoljaškim prijateljima 10 godina djelovanja i postojanja glagoljaša u OŠ Voltino.

Večer glagoljaša bila je podijeljena u dva dijela.
U prvom dijelu svečani program su otvorile pjesmom OČTE NAŠ na staroslavenskom HRVATSKE RUŽICE, vokalna skupina učenica i profesorica Opće ženske gimnazije Družbe sestara milosrdnica.
Večer glagoljaša je svečano otvorila naša ravnateljica Jasna Horvat.
Svoj rad u svojim školama i u svojoj zajednici predstavili su nam naši prijatelji glagoljaši:
  1. GLAGOLJIČKA DRUŽINA OŠ Dragutina Domjanića iz Zagreba
  2. GLAGOLJAŠKO SREDIŠTE FRANKOPANA iz OŠ Frana Krste Frankopana iz Zagreba
  3. GLAGOLJAŠKA SKUPINA Ženske opće gimnazije Družbe sestara milosrdnica
  4. POVIJESNO – GLAGOLJAŠKA SKUPINA VUKOVINSKI GLAGOLJAŠI iz OŠ Vukovina iz Vukovine
  5. TREŠNJEVAČKI GLAGOLJAŠI OŠ Voltino iz Zagreba.
ZAGREBAČKI GLAGOLJAŠI OŠ Ivana Gorana Kovačića iz Zagreba iz opravdanih razloga nisu mogli doći, no druženje s njima bilo je ugodno u petak i u subotu.
Svečanost su Hrvatske ružice upotpunile s još nekoliko pjesama ZASPALO JE SIROČE; ŠTO NA NEBU SJA VISOKO... te naši glagoljaši sa skladbama na klaviru i gitari (polaznici glazbenih škola).
Trešnjevački glagoljaši OŠ Voltino osmislili su cijelu večer uz stručno vodstvo svojih voditeljica.
U drugom dijelu večeri glagoljaši su se družili uz glagoljaške radionice:
  • Glagoljica na drvenim privjescima tehnikom pirografije – voditeljica Ljiljana Hanžek, prof.
  • Glagoljička slagalica – voditeljica Romana Kutlača, učiteljica RN
  • Glagoljičko slovo tehnikom pastele – voditeljica Nina Mulc, prof. (OŠ Vukovina)
  • Glagoljica u vuni – voditeljica Branka Brčić Crnković, djelatnica Udruge Ozana
  • Stablo prijateljstva – voditeljica Maja Sučević, prof.
  • Volonteri novinarske grupe OŠ Voltino – voditeljica Branka Vukadinović, prof.
  • Nedjeljka Golubić, prof. i Ivana Matešić, učiteljica RN pomogle su Trešnjevačkim glagoljašima škole u likovnom i prostornom uređenju.
  • Papirnate kutijice s motivom glagoljice – voditeljice Marina Capan, prof. i Ksenija Gluhak, učiteljica RN
Uz ugodno druženje, razmjenu znanja i iskustava ovu večer pamtit ćemo kao poticaj za daljnji rad, druženje i širenje glagoljaškog prijateljstva.
Trešnjevački glagoljaši OŠ Voltino koji su organizirali obilježavanje 10 godina postojanja i djelovanja glagoljice u našoj školi i učinili uspješnom i svečanom VEČER GLAGOLJAŠA su:
Eva Bijelić, Nik Borčić, Noa Dujmić Benčak i Nina Hasan iz 2.c
Nera Hasan, Ema Imeri, Jakov Kadić, Ivan Korunda, Marta Kozina, Dora Petra Ljubičić, Lorena Pribanić, Nina Torma i Sebastijan Zore iz 6.c
Dora Ivrlač i Lovro Pielić iz 7.a
David Ćuk iz 8.b te naša prijateljica glagoljašica Dora Grčić, 4.razred iz OŠ Vrbani.
Zahvaljujemo se našim roditeljima, bakama i djedovima, prijateljima što su nas došli podržati i s nama obilježiti naših prvih 10 godina!
HVALA SVIMA OD SRCA NA POMOĆI, SUDJELOVANJU I ŠIRENJU GLAGOLJAŠKOG PRIJATELJSTVA!
Trešnjevački glagoljaši OŠ Voltino!
Pripremila i uredila:
Ksenija Gluhak, voditeljica Trešnjevačkih glagoljaša OŠ Voltino