Poštovani roditelji, dragi učenici,

OŠ Voltino dugi niz godina njeguje hrvatsku glagoljicu

i glagoljaštvo kako kroz redovnu nastavu tako i kroz izvannastavne aktivnosti te kroz školski projekt – VOLTINO GLAGOLJA. Trešnjevački glagoljaši OŠ Voltino već djeluju dugi niz godina u školi te imaju odličnu suradnju s drugim školama kako u Zagrebu tako i šire koje također njeguju glagoljicu i glagoljaštvo.

Danas je Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva, 22. veljače.

Na taj datum spominjemo se tiskanja prve hrvatske knjige 1483., i to glagoljicom.
Datum 22. veljače 1483. jedan je od najvažnijih u povijesti hrvatske kulture. Digitalizirani primjerak knjige možete vidjeti na mrežnoj stranici NSK.
Jedan od 12 sačuvanih primjeraka nalazi se i Apostolskoj knjižnici u Vatikanu, koji je također digitaliziran.
Ujedno napominjemo da Društvo prijatelja glagoljice danas, 22.02.2022. navršava 29 godina neprekinutog djelovanja. Čestitamo od srca Društvu prijatelja glagoljice njihov dan.

Na našoj mrežnoj stranici postoji poseban dio koji je posvećen Trešnjevačkim glagoljašima škole Voltino i njihovom djelovanju

.