Od srca zahvaljujemo

prijateljima i vanjskim suradnicima koji nas podržavaju i koji su bili dio naših "vunenih priča". 2017./2018. godine osmislili smo i izradili heklanu taktilnu slikovnicu Lingina pustolovina kao podršku slijepim i slabovidnim osobama. Na radionici kreativnog pisanja kroz stvaranje priče vodila nas je naša draga spisateljica Jelena Pervan. Promocija slikovnice bila je u Hrvatskoj knjižnici za slijepe. Te smo godine surađivali i s Obrtničkom školom za osobne usluge na temu Veliki i mali, tradicijskih frizura čuvari.

2019. odlučili smo se pridružiti volonterskoj grupi Knit a Square Croatia s ciljem izrade heklanih kvadrata koji se spajaju u dekice za bolesnu i napuštenu djecu država Južne Afrike. Heklanjem kvadrata uključili smo se i u humanitarnu akciju Udruge Ozana "Upletimo se!". Heklani kvadrati naših "heklića" pronašli su svoje mjesto na velikom božićnom drvcu ljubavi i zajedništva, koje je bilo dio dekoracije Adventa u Zagrebu (Europski trg) te su postali i dio dekica za topliju zimu beskućnika Grada Zagreba. Naše vunene rukotvorine prodajemo na sajmovima Učeničke zadruge naše škole, a na kraju svake školske godine izložimo svoje radove na Ljetnoj izložbi u Knjižnici Voltino. Uz Noć knjige 2020. izradili smo virtualni prikaz stvaralaštva te mali podsjetnik na osnove heklanja i predložili nekoliko naših kreativnih ideja za vunene rukotvorine.